W czasach szeroko pojętego downsizingu w motoryzacji. Sztucznego windowania normy emisji spalin i coraz powszechniejszych silników hybrydowych i elektrycznych, Lexus odważnie i za to mu ogromny szacunek postanowił zagrać w drugą stronę.

Pewnie ostatni raz marka zebrała się na tak odbiegający od trenów ruch, dlatego tym bardziej doceniamy ten samochód z całych sił. Skąd ten entuzjazm i o co właściwie chodzi w projekcie LC500?
Zacznijmy od silnika, bo on jest w tym samochodzie największym rebeliantem dzisiejszej Eco motoryzacji. Pod maską znajdziemy Pięcio Litrowe soczyste V8. Nie. Wcale nie z 2 ani 3 turbinami. Silnik nie jest doładowany w ogóle. Jest klasycznie wolnossący. Liniowo, aksamitnie i harmonijnie nabierający mocy i momentu obrotowego.

I co z tego, że z tej pojemności w dzisiejszych czasach powinien mieć może i połowę więcej mocy. Ma przyzwoite 467 koni mechanicznych, które wcale nie robią z niego samochodu wyścigowego, a raczej eleganckie coupe do dynamicznego przemieszczania z nutą nostalgii.
Liniowe rozwijanie wysokich obrotów w akompaniamencie klangu wolnossącego V8, zapewnia smakoszom motoryzacji więcej radości niż 0,5s mniej do pierwszej setki. 

We wnętrzu również nie spodziewajcie się super nowoczesnej stylizacji i designu przepełnionego ogromnymi wyświetlaczami LCD i brakiem przycisków, charakterystycznych dla najnowszych modeli samochodów klasy premium.
Ten samochód ma więcej z mijającej ery motoryzacji niż z nadchodzącej i świetnie! Nadrabia rewelacyjnym wykonaniem i jakością użytych materiałów.
W tym wnętrzu na prawdę czujesz się komfortowo i ergonomicznie. Czy wygląda dobrze? Naszym zdaniem to esencja Japońskiego designu w najlepszym wydaniu!

Jak prezentuje się część zewnętrzna?
Z tej perspektywy projektanci zapewnili najwięcej nowoczesności. LC500 prezentuje się bardzo futurystycznie, a przy tym elegancko i dystyngowanie.
Budzi jednak mnóstwo kontrowersji. Albo go kochasz, albo nie rozumiesz 🙂
My kochamy. 

Co zawierał zestaw naszych usług?Klient wybrał właściwie wszystko co można dla takiego samochodu zrobić w kwestii wizualno/estetycznej.
W momencie dostarczenia, prezentowany egzemplarz nosił przebieg nieco ponad 10 tys km. Konieczna była lekka renowacja lakieru i uzupełnienie powstałych już odprysków. 

Fundamentem pakietu była pełna ochrona lakieru folią bezbarwną Xpel.

Na szczęście producent zaprojektował zestaw super precyzyjnych szablonów do zabezpieczenia dosłownie każdego najdrobniejszego elementu. Bardzo dobrze! Linia karoserii jest szczególnie wymagająca dla aplikatora folii. We wnętrzu gruntownie wyczyściliśmy skórę aby ją następnie zaimpregnować. Tekstylia zostały wyprane ekstrakcyjnie i nasączone preparatem hydrofobowym. 

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę