Aplikacja folii bezbarwnej to na ten moment najskuteczniejsza metoda ochrony lakierów samochodowych dostępna na rynku.

Folia grubości bliskiej 200 mikronów zapobiega powstawaniu odprysków, grubych rys, a nawet uszkodzeń powstających w wyniku lekkich obtarć parkingowych.

Folię ochronne bardzo często żółkną i pękają z powodu złej jakości kleju. Stworzony z kombinacji wielu zaawansowanych polimerów elastomerowych lakier bezbarwny XPEL zapobiega odbarwieniu się folii na skutek zanieczyszczenia i posiada 10-letnią gwarancję.  Zawarte w folii filtry UV zapobiegają płowieniu i matowieniu karoserii.

Spektakularną cechą tego typu zabezpieczenia są właściwości samoregenerujące – zarysowania powstałe na folii samoczynnie znikają pod wpływem ciepła, promieni słonecznych lub gorącej wody.

Folia Xpel ULTIMATE wyposażona jest w powłokę polimerową z kompozytem żywicy, dzięki której posiada unikalną cechę samoregeneracji po zarysowaniach, które zabliźniają się pod wpływem ciepła. Zadrapania znikają w ciągu kilku minut w promieniach słońca lub w cieple garażu. Powierzchnia folii zachowuje świeżość oraz zapewnia wysoki poziom ochrony.

Dużą zaletą foli Xpel ULTIMATE jest również ogromna baza wykrojników pod wszystkie marki samochodowe oraz precyzja ich wykonania. Zastosowanie wyciętych na ploterze wykrojników, zaprojektowanych pod konkretny model i wersję samochodu, gwarantuje idealne dopasowanie folii, dzięki czemu jest niemal zupełnie niewidoczna. Dodatkowo metoda aplikacji gotowych elementów całkowicie eliminuje konieczność kontaktu ostrych narzędzi z karoserią samochodu. Folia XPEL nie wpływa na zmianę wyglądu karoserii dzięki temu może być stosowana na wybrane elementy, które są najbardziej narażone na uszkodzenia, bez obawy o zauważalną różnicę między sąsiadującymi w jednej płaszczyźnie powierzchniami zabezpieczonymi lub niezabezpieczonymi folią.

Zobacz relację z zabezpieczenia lakieru folią bezbarwną na kanale Zachar OFF

Pokrycie lakieru poliuretanową folią bezbarwną samochodu to jedyna skuteczna metoda ochrony przed powstawaniem wypiaskowania czy odprysków od kamieni.

Błony ochronne mogą być zupełnie klarowne – przeznaczone dla standardowych lakierów błyszczących lub satynowe przeznaczone dla lakierów matowych.

Folia matowa Xpel Stealth  została stworzona do naturalnego zabezpieczenia lakierów matowych. Folia daje również możliwość przemiany standardowego lakieru w matowy bez konieczności lakierowania czy zmiany koloru. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które poza efektem matowego lakieru, gwarantuje również ochronę samochodu.  Folia Xpel Stealth zapewnia także efekt samoleczenia, podobnie jak jest to w przypadku Xpel Ultimate. Folia może być w dowolnym momencie zdemontowana pozostawiając lakier w stanie identycznym jak przed nałożeniem ochrony.

Zabezpieczenie lakieru folią bezbarwną Kraków

Zalety zabezpieczenia lakieru samochodu folią bezbarwną

  • najskuteczniejsza ochrona lakieru
  • niewidoczne zabezpieczenie
  • właściwości samoregenerujące
  • montaż gotowych elementów bez użycia ostrych narzędzi
  • możliwość usunięcia folii bez śladu na lakierze
  • zachowanie wysokiej wartości rynkowej samochodu

Folia bezbarwna na karoserię samochodu Kraków
Wybór zabezpieczenia lakieru folią bezbarwną świetnie sprawdza się dla samochodów poruszających się z dużymi prędkościami i takich których lakier jest szczególnie cenny (klasyki, zabytki). Nic nie daje tak skutecznej ochrony przed szpecącymi odpryskami lakieru przy zachowaniu pełnej estetyki – folia jest niemal zupełnie niewidoczna.

Przygotowanie powierzchni

Usługa aplikacji folii ochronnej obejmuje precyzyjne przygotowanie powierzchni, w tym gruntowne czyszczenie, maszynowe polerowanie lakieru i uzupełnienie powstałych już odprysków. Aplikacja przygotowanych na ploterze gotowych elementów z folii nie wymaga rozbierania samochodu, ani docinania folii na lakierze, dzięki czemu proces jest zupełnie bezinwazyjny.

Czas wykonania usługi zabezpieczenia lakieru folią ochronną

Czas wykonania usługi zabezpieczenia lakieru folią ochronną to 1-3 dni roboczych w zależności od zakresu zabezpieczenia.

Usługa Cena
Zabezpieczenie lakieru folią bezbarwną wycena indywidualna

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę