Felgi, jak i całe koła stanowią najlepszą wizytówkę pojazdu. Jeśli są odpowiednio atrakcyjne pełnią funkcję swoistej biżuterii dla samochodu. Żaden dodatek nie poprawia tak mocno ogólnego wizerunku samochodu jak piękne, zadbane koła.

Pielęgnacja felg

W trakcie codziennej eksploatacji felgi są bezustannie narażone na kontakt z brudem drogowym, lotną rdzą, kawałkami smoły czy w końcu pyłem z klocków hamulcowych i opiłkami z tarcz. Praca w wysokiej temperaturze powoduje, że zabrudzenia na felgach szczególnie mocno przywierają do ich powierzchni. Z biegiem kolejnych kilometrów nalot nawarstwia się szpecąc nawet najpiękniejszy wzór felg. Usługa profesjonalnej pielęgnacji felg została stworzona z myślą o w pełni skutecznym i bezpiecznym doprowadzeniu ich do stanu fabrycznego.

Zabezpieczenie ceramiczne felg Kraków

Odpowiednio dobrana, ale wciąż w pełni bezpieczna chemia rozpuszcza i odspaja nagromadzoną na kołach warstwę szpecącego nalotu.

Dzięki wykorzystaniu precyzyjnie dobranych preparatów pielęgnacja nie wymaga szorowania, w konsekwencji którego felgi mogłyby ulec porysowaniu. Proces rozłożony jest na etapy z których każdy nakierowany jest na usunięcie z kół poszczególnego rodzaju zabrudzeń. Od metalicznych opiłków z klocków i tarcz, po resztki asfaltu i smoły.

Pielęgnacja felg może odbyć się w 2 formatach:

  • pielęgnacja jednostronna – część zewnętrzna (bez demontażu kół z pojazdu)
  • pielęgnacja obustronna – część zewnętrzna i wewnętrzna (koła są demontowane z pojazdu)

Demontaż felg odbywa się po podniesieniu samochodu profesjonalnym podnośnikiem. Pozwala on wypielęgnować trudno dostępną, wewnętrzną część felg szczególnie widoczną przy dużych rozmiarach kół. Taka forma pielęgnacji pozwala również na usunięcie pozostałości kleju z odważników, dzięki czemu felgi wyglądają naprawdę jak nowe.

Czas wykonania usługi pielęgnacji felg

Czas, jaki potrzebujemy na przeprowadzenie zabiegu pielęgnacji felg to 1-4 godzin.

Zabezpieczenie felg powłoką ceramiczną

Doskonale wiemy, jak trudno utrzymać felgi w codziennej czystości, dlatego wychodząc temu naprzeciw, rekomendujemy zabezpieczenie ich powierzchni dedykowaną powłoką ceramiczną.

Zabezpieczenie ceramiczne felg Kraków

Powłoka ceramiczna tworzy na felgach dodatkową, śliską barierę ochronną, która znacząco ogranicza przywieranie brudu i ułatwia bieżące mycie.

Warstwa powłoki potęguje połysk i zapewnia trwałą ochronę dzięki podwyższonej odporności na wysoką temperaturę. Ochrona może być aplikowana na każdy rodzaj felg, a także lakierowane zaciski hamulców.

Czas wykonania usługi zabezpieczenia felg

Czas, jaki potrzebujemy na przeprowadzenie zabiegu zabezpieczenia felg powłoką ceramiczną to 4-6 godzin.

Trwałość powłoki ceramicznej

Trwałość zabiegu zabezpieczenia felg wynosi do 2 lat.

Usługa Cena
Pielęgnacja felg (zewnętrzna) od 100 PLN netto
Pielęgnacja felg (obustronna) od 200 PLN netto
Ochrona ceramiczna felg od 300 PLN netto

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę