Co sprawia, że Ford Mustang w najnowszej odmianie cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie, także w Polsce? Zacznijmy od legendy — w końcu to Mustang.

Znany z setek filmów i z osiągów w wyścigach, głównie z USA. Samo słowo Mustang wywołuje u większości fanów motoryzacji szybsze bicie serca, a co dopiero widok żywego egzemplarza dudniącego klangiem potężnego V8.
I właśnie o to V8 w mustangu chodzi. Choć wprawdzie oferowana jest wersja Eco Boost o pojemności 2.3l, ale umówmy się, Mustang i Eco? Ani nie leżały na jednej półce, ani nawet w tym samym sklepie.
Mustang ma mieć pod maską V8 i głównie dla tego V8 ludzie go kupują i za niego później wielbią.

Najpopularniejsza wersja mustanga oznaczona jako GT kryje pod maską 5.0 ośmiocylindrową Vke , która w zależności od wersji generuje od 450 do mocno ponad 500 koni mechanicznych.
Wchodzące na Polski rynek GT można było wyrwać za kwotę nieco przekraczającą 160 tys zł. Tak z silnikiem 5.0 V8 i zapasem 450 koni.
Co prawda ze skrzynią manualna, bez „lepszego nagłośnienia” i foteli Recaro, ale to wciąż najtańsze V8 na rynku.
Po lifcie zrobiło się trochę drożej, ale wciąż przepaść między następnym, w kolejce V8 pod względem ceny jest ogromna.

Oprócz solidnego, grzmiącego serducha, Mustang oferuje rasowy wygląd sportowego Coupe.

Bardzo długa maska, stosunkowo długie drzwi i krótki tył powodują, że samochód wygląda niezwykle agresywnie co pociąga miłośników motoryzacji z pazurem.
Shelby GT350 to jeszcze kolejny krok dalej albo wyżej nad GT5.0. Jak wspomniałem, GT350 nie dostaniecie ot, tak w Polskim salonie, dlatego chcąc stać się jego posiadaczem konieczne jest przyciągnąć go zza wielkiej wody.

 Nie inaczej było w przypadku prezentowanego egzemplarza.Na specjalne zamówienie, samochód został sprowadzony z USA. Jeszcze zanim trafił w ręce finalnego klienta Shelby przeszedł szereg prac renowacyjnych i zabezpieczających w naszym studio.

Delikatny lakier „black uni” poddaliśmy wieloetapowej renowacji, usuwając wszelkie niedoskonałości.

Front pokryliśmy folią bezbarwną, aby najskuteczniej ochronić go przed uderzającymi przy szybkiej jeździe kamieniami. Pozostałą część samochodu pokryliśmy zestawem powłok ochronnych GTechniq. Wnętrze i komora silnika zostały szczegółowo wyczyszczone i zaimpregnowane dedykowanymi produktami tej samej marki.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę