Porsche 911 GT3 Touring - Diabeł tkwi w detalach!

Pierwszym pytaniem, które się nasuwa widząc nazwę Porsche 911 GT3 Touring jest: „Co właściwie oznacza ten „Touring” i czym różni się od klasycznego GT3?”.

Mnie też to zaciekawiło i postanowiłem sprawdzić wszystkie różnice, i wiecie co ? Tak naprawdę główna różnica rozgrywa się w temacie potężnej lotki (którą mamy w GT3), a wersja Touring mamy adaptacyjną lotke. Wszystko inne w GT3 i GT3 Touring jest takie same! Począwszy od ceny, po skrzynie biegów, zawieszenie, nawet waga tych aut jest identyczna. Samochód możemy zamówić z skrzynia manualną (6-cio biegową) lub PDK (7-biegowe – znane już nam z poprzedniej wersji GT3 RS) a co ciekawe w nowej wersji Porsche 911 GTS możemy zamówić skrzynie manualna 7-biegową!

Serce tego potwora to oczywiście 4-litrowy bokser emanujący mocą 510 koni mechanicznych. Jest bardzo przyjmeny w niższym zakresie obrotów i fenomenalnie sprawdzi się podczas codziennych obowiązków, natomiast gdy wkroczymy w zakres powyżej 6000 obrotów na minutę wyłania, się z niego potwór, który pokazuje co znaczą literki GT w nazwie. Silnik ma blokadę dopiero na 9000 obr/min. Co ciekawe jest wyposażony w typowo motorsportowy patent, czyli indywidualną przepustnicę dla każdego cylindra. Dźwięk GT3 został zachowany, choć normy europejskie cały czas próbują w tym przeszkodzić.

Olek ma w swoim garażu oprócz Porsche 911, 992 GT3 Touring, także 911, 991 GT3 RS. Nauczony doświadczeniem jak te samochody obrywają, od razu przywiózł kolejną swoją perełkę prosto z salonu lawetą do naszego studia. Jak pewnie się domyślacie pakiet miał nie mieć, żadnych kompromisów. Oklejone zostało wszystko co tylko możliwe w środku i na zewnątrz. Dodatkowo na folie położyliśmy powłokę elastomerową od firmy Titan. Środek oraz szyby pokryliśmy produktami od Gtechniq. Przednia szyba została pokryta folia Stek Dynoflex.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę