Dodatkowym znakiem szczególnym dla Carrer’y jest charakterystycznie brzmiący silnik w układzie boxer umieszczony za tylną osią, co być może przeczy logice, a jednak od ponad 50 lat świetnie się spisuje. Jako cel, który nam postawiono była prezencja Carrer’y niczym nie odbiegająca od tej, który otrzymała od linii produkcyjnej w każdym dosłownie detalu. Najważniejszym i zarazem najbardziej wymagającym czasowo zabiegiem była renowacja mocno zniszczonego lakieru w czerni fortepianowej (ang. piano black).

Lakier ten charakteryzuje się najmocniejszą ekspozycją choćby najmniejszych defektów, tym bardziej, że zadanie wymagało szczególnej precyzji i wytrwałości. Wiemy jak trudno utrzymać ten rodzaj lakieru, dlatego finalnie został pokryty najtwardszą powłoką ceramiczną, która ochroni go przed wpływem czynników atmosferycznych. Powłoka ceramiczna ograniczy również powstawanie mikrorys np. wskutek mycia, co znacznie ułatwi jego pielęgnację.

Nasz stały klient będący w posiadaniu zjawiskowego egzemplarza flagowego modelu Porsche, zlecił nam wykonanie pełnej renowacji samochodu zarówno części zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Felgi zostały zdemontowane z samochodu, wypielęgnowane i pokryte specjalną powłoką o zwiększonej odporności na wysokie temperatury.

Powłoka ograniczy przywieranie zabrudzeń do ich powierzchni, w tym szczególnie pyłu z klocków hamulcowych i tarcz. Oprócz felg zadbaliśmy o zjawiskowe zaciski hamulcowe w krwistej czerwieni oraz elementy zawieszenia wraz z nadkolami. Dla postawienia wisienki na torcie zadbaliśmy o pielęgnację każdej z 20 śrub mocujących koła. W ciasnym wnętrzu sportowego Porsche każdy rodzaj materiału został szczegółowo wypielęgnowany.

Dla utrwalenia efektu i ochrony, w szczególności wysokogatunkowej tapicerki skórzanej, pokryliśmy każdą powierzchnię dedykowanym impregnatem. Nie zapomnieliśmy o detalicznej pielęgnacji serca samochodu, którym jest komora silnika, umieszczona z tyłu. Miło jest pracować przy takich cudach motoryzacji, a jeszcze przyjemniej ogląda się reakcje przechodniów na ulicy na jego widok.

Powłoki ceramiczne Auto Klinika Kraków

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę