Kształty tego samochodu zna każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją. Od momentu jego powstania w 1963 roku, Porsche stworzyło tylko osiem generacji 911-stki.

Przez te wszystkie lata sylwetka auta przetrwała w niemal niezmienionej formie. To symbol sukcesu i jednocześnie wzorzec samochodu sportowego, który z każdą generacją staje się coraz lepszy. Trzeba przyznać, że styliści Porsche doszli do perfekcji w udoskonalaniu wciąż tego samego modelu.

Nowa 911 ma długość 4,5 metra i waży 1565 kg. Przód rozświetlają ultra jasne reflektory LED, a przetłoczenia na pokrywie bagażnika nawiązują do 911 z lat 70. Nadwozie, w dwóch trzecich zbudowane jest z aluminium. Aktualna generacja (992) wciąż ma kształt przypominający opływową, spłaszczoną od góry kroplę wody.

Porsche 911 Carrera 4S wnętrze interior

W najnowszym modelu klamki zostały zintegrowane z linią nadwozia, by stworzyć jedną płaszczyznę. Samochód jest zdecydowanie szerszy również po to, żeby zmieścić większe i szersze koła.

W tym modelu Carrera 4S, przednie felgi mają 20 cali i rozmiar opon 245/35. Tylne są większe: mają 21 cali i opony 305/30. Wsiadanie do auta wymaga giętkiego, zdrowego kręgosłupa. Ale za to pozycja kierowcy jest doskonale sportowa. Siedzimy nisko, niemal na ziemi, z wyciągniętymi do przodu nogami i prawie pionową ustawioną kierownicą.

Głównym wskaźnikiem, który kierowca widzi przed sobą jest analogowy obrotomierz, co jest typowe dla Porsche. W jego dolnej części wyświetla się aktualna prędkość i bieg. Po jego bokach umieszczono ciekłokrystaliczne wyświetlacze. Po lewej prędkościomierz, a po prawej – ekran z najważniejszymi danymi dotyczącymi pojazdu i jazdy, który w jednej chwili możemy przekształcić w obraz nawigacji. Niestety boczne ekrany często są zasłonięte przez koło kierownicy. 

Jak na Porsche przystało, jakość i spasowanie materiałów jest na najwyższym poziomie.

Dźwignia zmiany biegów wygląda teraz jak niewielki joystick, ale obsługuje się ją prosto i sprawnie. Z opcjonalnym pakietem Chrono Sport, Carrera 4S przyspiesza do 100 km/h w oszałamiające 3,4 sekundy.

Właściciel, który kocha szybką jazdę, zlecił nam całkowite zabezpieczenie auta bezbarwną folią PPF. Od siebie dorzuciliśmy zabezpieczenie felgi, impregnację środka i niewidzialną wycieraczkę na wszystkie szyby. Efekt naszych prac zdał egzamin już w pierwszym tygodniu. Przy szybkiej jeździe, klient oberwał kamieniem w zderzak i dzięki folii samochód jest cały!

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę