Mercedes-Benz, model E53 AMG 4Matic+ Coupe, czyli tzw. miękką hybrydą.

Modele Mercedes AMG wzbudzają powszechne pożądanie. W motoryzacyjnym świecie krąży też opinia, że nikt nie potrafi zestroić wydechu tak, jak robią to inżynierowie w ośmiocylindrowych AMG.

Szefowie koncernu ze Stuttgartu zdają sobie sprawę z tego, że klienci, którzy posiadają dużą siłę nabywczą, są wymagający, zwłaszcza względem komfortu. Właśnie dlatego wprowadzili do oferty mniej radykalną wersję E-Klasy Coupe ze stajni AMG. Warto zaznaczyć, że mniej radykalna, nie znaczy gorsza.

Mercedes Benz E53 AMG

Jak wspomniałem na początku, prezentowany Mercedes Benz jest tzw. miękką hybrydą. W tym przypadku do napędu użyto rzędowego, benzynowego silnika sześciocylindrowego o pojemności 3 l. Jego moc maksymalna to 435 KM, a moment obrotowy to 520 Nm. Silnik spalinowy jest podwójnie doładowany – turbosprężarką oraz elektrycznym kompresorem.

Pomiędzy nim, a skrzynią biegów, zainstalowano też silnik elektryczny, który rozwija 22 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego.

Napęd współpracuje z doskonałą dziewięciobiegową, automatyczną przekładnią i jest przekazywany na obie osie. Jest to tzw. rodzaj napędu proaktywnego. Komputer monitoruje sposób jazdy i nawierzchnię, po to, by w określonych przypadkach przekazać moment także na przednią oś. Zapewnia to najlepszą przyczepność w każdych warunkach drogowych. Według danych producenta, ważące 1895 kg auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s i może jechać z maksymalną prędkością 250 km/h.

Jak zabezpieczyliśmy Mercedesa Benz E53 AMG?

Wykonaliśmy jednoetapową korektę lakieru, następnie zabezpieczyliśmy cały samochód folią XPEL STEALTH. Na felgi, szyby nałożyliśmy powłoki. Cały środek został zaimpregnowany i zabezpieczony folią ochronną w miejscach, w których było to możliwe.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę