Mercedes stał się prawdziwym mistrzem w budowaniu napięcia. Modyfikując limitowaną serię o torowym charakterze, Mercedes C 63 AMG Coupe Black Series doszedł do najwyższego stopnia ewolucji tworząc mocno podrasowany model w204.

Pod maską pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności 6,2 litra, który dzięki modyfikacjom osiąga 517 KM. oc przekazywana jest przez siedmiostopniową przekładnię AMG Speedshift na tylne, 19-calowe koła. Trzeba przyznać, że dzięki temu osiągi stoją na najwyższym poziomie. Ruszając z miejsca, pierwszą setkę osiągamy już po 4,2 sekundy.

Mercedes Benz C63 Black Series w204 wnętrze interior

C 63 AMG Coupe Black Series wciska w fotel również od strony wizualnej. Co zmieniło się względem standardowej Klasy C Coupe AMG? Między innymi dodatkowe wloty powietrza na masce, lakierowany na czarno przedni spojler, tył z szerokim dyfuzorem i subtelne logo „Black Series” przy emblemacie AMG.

Wyraźnie poszerzono nadkola: o 28 mm z przodu i o 42 mm z tyłu. Poszerzono także rozstaw 19-calowych kół: o 40 mm z przodu i 79 mm z tyłu. Posiadają one również kute obręcze i opony 255/35 na przedniej oraz 285/30 na tylnej osi.

Zmodyfikowano stabilizatory, przeprogramowano sportowy układ kierowniczy AMG i zastosowano blokadę tylnego mechanizmu różnicowego. Natomiast zawieszenie samochodu zaczerpnięte jest wprost ze sportu motorowego. Jest ono konstrukcji śrubowej i umożliwia kierowcy bardzo duży zakres indywidualnej regulacji. 

Model w204 został wyprodukowany jedynie w 800 egzemplarzach. Perełka, która do nas trafiła miała zaledwie 10 tys. km przebiegu. Aby zachować ją w stanie kolekcjonerskim, należało dokładnie ją zabezpieczyć.

Zgodnie z życzeniem właściciela, nałożyliśmy bezbarwną folię PPF – Xpel Ultimate Plus, by z zewnątrz ochronić samochód przed wszelkimi odpryskami. Dodatkowo zabezpieczyliśmy także felgi i szyby.

Z kolei środek, zaimpregnowaliśmy topowymi produktami firmy Gtechniq, by zachował swój pierwotny wygląd. Na koniec, na folię nałożyliśmy powłokę hydrofobową, dla ułatwienia czyszczenia auta.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę