Najnowsze modele od BMW M docierają na polski rynek wzbudzając sporo emocji, a nawet kontrowersji. Jednak twórcy tych aut zapewniają, że żadnej ze swoich decyzji nie żałują i nic by w nich nie zmienili.

Nowe M4 posiada 3-litrowy silnik w wersji 480 KM i 510 KM w wersji Competition. Jako opcję możemy wybrać skrzynie manualną, co w sportowych samochodach nie zdarza się już często. Pierwszy raz w historii M3 i M4 możemy zamówić z napędem na 4 koła.

M3 ma wystąpić w 2022 roku w wersji touring. Nowością jest także funkcja M Drift, będąca częścią pakietu M Drive Professional System. To zaczerpnięty ze świata motorsportu, dziesięciostopniowy system kontroli trakcji, dzięki któremu kierowca sam może określić, jak dostosować tylną oś.

Funkcja M Drive to złożony system, w którym samochód zbiera i analizuje ogromne ilości danych i samodzielnie ocenia, co robić.

Inżynierowie doszli do wniosku, że skoro samochód już zbiera te dane, to warto się nimi podzielić z kierowcą. Dzięki temu zyskuje on nie tylko fajny element do zabawy, ale też punkt odniesienia, na podstawie którego może rozwijać swoje umiejętności.

A jakie zmiany zostały wprowadzone względem poprzedniej generacji? Na początku nie można nie wspomnieć o możliwości skonfigurowania samochodu z napędem na 4 koła, co oczywiście nie było wcześniej możliwe w M4. Nowością jest też zastąpienie 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej M – DCT 8-biegową (ZF), znaną z innych modeli BMW. Zmiany tej dokonano w celu uzyskania większego komfortu i lepszego spalania. Wprowadzono również elektroniczne zegary, a także karbonowy dach, który dostajemy w standardzie.

To już drugi egzemplarz, który trafił do nas w przeciągu ostatniego miesiąca. I drugi identyczny pakiet zabezpieczenia pojazdu.

Klient zdecydował się na wybór pakietu Full Front+. Dodatkowo na wszystkich elementach wykonaliśmy Piano Black. Nałożyliśmy także powłokę hydrofobową na szyby i zaimpregnowaliśmy komplet wnętrza.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę