Powiedzieć o nowym RSQ8, że jest szybkie, to tak jak powiedzieć o Bugatti, że jest mało przystępne cenowo. 600 koni mechanicznych, 3.8s do pierwszej setki i v-max 305 km/h ( po zdjęciu blokady ) Na potwierdzenie najszybsza pętla Nurburgringu w kategorii SUV. Jest bardzo szybki.

Co jednak robi moim zdaniem największe wrażenie w tym samochodzie to wszechstronność lub jak wolisz uniwersalność. Możesz go posadzić na ziemię tak nisko, że szczyt opon naciągniętych na 23” obręcze felg delikatnie chowa się w nadkola, co w połączeniu z aktywnym dyferencjałem i mocno skrętną tylną osią powoduje, że nawet w ciasnych winklach duży SUV prowadzi się jak sportowy sedan. W trybie RS układ kierowniczy jest twardy i bezpośredni, reakcja na gaz błyskawiczna.

Układ wydechowy zieje ogniem i strzela przy każdej zmianie przełożenia niczym smok. Z drugiej zaś strony możesz to wszytko ustawić w tryb Comfort lub nawet OffRoad. Zawieszenie staje się miekkie, układ kierowniczy delikatny, wydech cichutki, a skrzynia biegów ospała. RS8Q staje się „zwykłym” SUVem do względnie ekonomicznej jazdy na codzień.
Kiedy nie trzeba gonić, a liczy się spokój i wygoda. 

RS trafił do naszego studia z rąk stałego klienta. Jak wszystkie pozostałe szybkie fury, również nowiutkie Audi ma otrzymać od nas sprawdzony pakiet zabezpieczeń, ale tym razem z pewnym zadaniem niestandardowym.

Otóż samochód wyjechał z salonu z Powłoką Ceramiczną, która pod kilkoma względami nie spełnia oczekiwań klienta. Lakier z dużą trudnością się myje, a w dodatku nie został odpowiednio przygotowany do aplikacji powłoki. Jest po prostu mocno porysowany. 

Zaczynamy od solidnej korekty lakieru. Usuwamy wszelkie niedoskonałości, a przy okazji „starą” powłokę.
Jako, że RS bez wątpienia będzie jeździł delikatnie mówiąc dynamicznie. Potrzeba mu ochrony frontu przed uderzeniami kamieni. 

W ruch poszła folia bezbarwna Xpel na pełny front samochodu, a dodatkowo wszelkie błyszczące elementy we wnętrzu. A jest tego sporo w nowym Q8!

A jest tego sporo w nowym Q8! Na pozostałą, idealnie wypolerowaną część lakieru, aplikujemy sprawdzoną na pozostałych i poprzednich samochodach klienta, powłokę GTechniq Crystal Serum Ultra.
Na Audi również musi się sprawdzić! 

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę