Włochy kojarzą się z pyszną kawą, makaronami, słońcem i... Fiatem 500! Mówcie co chcecie - ten model, to prawdziwy symbol Włoch.

Już ponad 10 lat Fiat 500 w swoim drugim wydaniu sprzedaje się rewelacyjnie, a producent prześciguje sam siebie w tworzeniu coraz to nowszych edycji specjalnych. Trudno się zresztą dziwić. Ryzyko zaprojektowania i wprowadzenia na rynek godnego następcy w postaci trzeciej odsłony jest po prostu ogromne. Twardy orzech do zgryzienia szczególnie przy nie malejącej sprzedaży obecnego modelu. Dlatego też zamiast wprowadzać zupełnie nowy model, możemy zaobserwować coroczny wysyp kolejnych edycji limitowanych.

Zdecydowanie na pierwszym miejscu wśród wszystkich stoi prezentowany Abarth 695 Cabrio. Nazwa modelu wynika z limitowanej do zaledwie 695 sztuk edycji.  Abarth w tym wydaniu jest najmocniejszą bestią tej marki skonstruowaną we współpracy z Yamahą.

Wyobrażasz sobie 220 koni mechanicznych w takim maleństwie?! Powagi sytuacji dodaje seryjny wydech Akrapovic, który wydobywa z stosunkowo niewielkiego silnika o pojemności 1.4l prawdziwy grzmot!

Właściciel prezentowanego Abartha przyjechał do nas aż z Wiednia. Od pierwszej rozmowy dał się poznać jako prawdziwego pasjonat swojego nietuzinkowego samochodu. Oprócz fachowej porady oczekiwał od nas zestawu zabezpieczenia, który najlepiej sprawdzi się w zakresie skutecznej ochrony delikatnego włoskiego lakieru.

Postawiliśmy na hybrydę folii bezbarwnej Xpel Ultimate Plus na właściwie większości karoserii oraz powłoki ceramicznej Gtechniq Crystal Serum Ultra na pozostałej części oraz felgach.

Lakier mimo stosunkowo niskiego przebiegu, jak zresztą można się było spodziewać, nosił sporo zarysowań. Przed rozpoczęciem procesu zabezpieczenia, konieczna była solidna renowacja, aby usunąć wszelkie ślady eksploatacyjne. Mimo niewielkich rozmiarów Abarth wykazał się nie lada wyzwaniem pod kątem kształtu karoserii do oklejenia. Owalne lampy i lusterka, liczne wklęsłości i przetłoczenia wymagały szczególnej dbałości i dopieszczenia, aby zachować pełną estetykę.

O wysoki połysk i bajeczną przyjemność z mycia, jak zawsze zadbał topowy kompozyt ceramiczny Gtechniq. Sporo uwagi poświeciliśmy pięknie wystylizowanemu wnętrzu. Projektanci naszpikowali go fajnej jakości materiałami, w tym tapicerką skórzaną na głęboko wyprofilowanych fotelach.
Każdy z gatunków materiału skrupulatnie wyczyściliśmy, aby następnie pokryć go trwałym impregnatem.

Tak oto wygląda zadbany i w pełni zabezpieczony samochód!

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę