550 konny silnik V8 supercharged tworzy z dwu i pół tonowego krążownika absolutny pocisk.

Właściwie każdy producent, a w szczególności samochodów klasy premium ma w swojej ofercie pojazdy segmentu SUV. Trudno się z resztą dziwić, pod względem praktycznym, wygodzie wsiadania i wysiadania, wygodnej pozycji siedzącej czy wszechstronnemu zastosowaniu nie mają sobie równych.

Kolejnym krokiem, zapewne po części wymuszonym przez rynek i rosnące potrzeby klientów, było stworzenie segmentu SUV z Pazurem. I to nie małym pazurem. Do grona potężnych konkurentów Mercedes-Benz ML63 AMG, BMW XM5/XM6 czy Porsche Cayenne Turbo dołączył „Brytyjski Arystokrata” – Range Rover Sport w wersji SVR.

Pomimo swojej ogromnej jak przystało na Land Rover’y masy, samochód jest w stanie rozpędzić się do pierwszej setki w czasie poniżej 5 sekund przy tym wydając z siebie ryk niczym lew, ale nadal z pełną gracją :)

Samochód o takich osiągach i bądźmy szczerzy, znikomej aerodynamice ma tendencje do kolekcjonowania odprysków lakieru niczym filatelista znaczki pocztowe.Oczywistym i właściwie jedynym rozwiązaniem, aby nie lakierować raz do roku całego frontu samochodu jest pokrycie lakieru grubą, elastyczną folią bezbarwną, która w najmniejszym stopniu nie wpływa na zmianę wyglądu lakieru. Chyba, że tego oczekujemy, jak w przypadku prezentowanego Range Rover’a. Właściciel SVR’a życzył sobie, aby karoseria jego samochodu zyskała nie tylko skuteczną ochronę przed wpływem codziennego użytkowania z drobnymi obcierkami parkingowymi włącznie ( z wyjątkiem poważnej kolizji ), ale także diametralną zmianę wyglądu.

Trzeba przyznać, luksusowe wykończenie satynowe tego samochodu świetnie pasuje to jego kształtu i charakteru. Jak w przypadku większości projektów opartych na „zmrożeniu” lakieru, również tutaj zastosowaliśmy pozostawienie części elementów w klasycznym połysku tworząc wspaniały kontrast podkreślający linie pojazdu. Projekt SVR był jednym z najtrudniejszych z jakim mieliśmy okazje się wówczas zmierzyć. Ogromne gabaryty, niekończąca się liczba listw i przetłoczeń powodowały, że godziny potrzebne do wykonania projektu zdawały się mnożyć w nieskończoność. Musimy przyznać z całą szczerością – było warto. Efekt końcowy zachwycił nie tylko nas, ale i zagranicznego właściciela samochodu.

Co ważne dla nas jako specjalistów, zapewnił nam doświadczenie, dzięki któremu zyskaliśmy jeszcze większą pewność siebie w kolejnych projektach.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę