Mercedes SLS, czyli nowoczesne nawiązanie do legendarnego modelu 300 SL Gullwing.

O SLS Black Series opowiadaliśmy już w materiale Video, ale nie sposób nie pokazać go jeszcze raz. Tym razem  z bliska, na dobrych kadrach naszego fotografa. 

Bez wątpienia długa maska i mewie skrzydła przywołują skojarzenia ze słynną ‘trzysetką’. Oprócz tego: aerodynamika, sportowe osiągi, aluminiowe elementy karoserii, potężny silnik, styl i niezrównana klasa. Dokładnie tak, jak w latach pięćdziesiątych XX wieku. Wówczas Gullwing był ikoną sportowego stylu. Dziś jego miejsce zajmuje  „Sport Leicht Super”. Dla wielu to po prostu marzenie, a przy stale rosnących cenach staje się obiektem kolekcjonerskim. 

Ostatnio, używany egzemplarz z 2014 roku sprzedano za 470 700 euro w Paryżu.

SLS AMG zapewnia niesamowite doznania z jazdy, ale odmiana Black Series to prawdziwy top topów. Inspirowany torową wersją SLS AMG GT3 osiąga prędkość maksymalną 315 km/h, a od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,6 sekundy. Mercedes SLS AMG Black Series to napakowana karbonem, sztywna, najmocniejsza drogowa wersja modelu, która doskonale sprawdzi się na płaskich torach wyścigowych. Zastanawiasz się, dlaczego płaskich? Bo w niedoświadczonych rękach na nitkach typu Nordschleife będzie po prostu zbyt nerwowa.

Mercedes Benz SLS od góry, żółty

Ultrakolekcjonerski egzemplarz, to i zabezpieczenie z najwyższej półki.

To, co wyróżnia ten projekt od innych „full body PPF”, oprócz samej wyjątkowości samochodu (1 z 30 na świecie w kolorze Yellow Beam), to zastosowanie mozolnej i superczasochłonnej metody aplikacji „seamless”. Ogranicza ona widoczność krawędzi folii ochronnej do absolutnego minimum. Uzyskanie takiego efektu bez rozbierania karoserii i docinania folii na samochodzie to spore wyzwanie.

Wymagało to sporo obliczeń i przeprojektowania cyfrowych wykrojników. Ich wielkość musiała być dokładnie taka, jaka jest potrzebna do ukrycia krawędzi folii w ciasnych szczelinach między elementami karoserii, ale było warto! Efekt końcowy to niekwestionowany top, a i bezpieczeństwo tej perełki na najwyższym poziomie. 

Zachęcam do zaglądnięcia na nasz kanał na YouTube i do obejrzenia całego materiału na temat Mercedesa Benz SLS.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę