Jaguar F-Type to luksusowe, sportowe coupe produkowane przez brytyjską markę. Auto zaprezentowano w 2013 roku i od razu poruszyło światem motoryzacyjnym.

Miał on być następcą modelu XK, ale szefowie chcieli by nawiązywał on bardziej do legendarnego E-Type z lat 60 i 70. Na początku przedstawiono wersję coupe, która swoim charakterystycznym „garbem” przypominała linię E-Type’a. Poza tym, sylwetka była bardzo zgrabna i zdradzała, iż auto w odpowiednich rękach nie będzie grzeczne. Niedługo później pojawił się także roadster ze składanym dachem. Obie odmiany były przewidziane dla 2 osób.

Początkowo dostępne były 3 wersje silnikowe – najsłabsza była 3-litrowa V6 z mechaniczną sprężarką rozwijająca 340 KM. Odmiana S z tym samym silnikiem, została wzbogacona m.in. o sportowy układ wydechowy, mechaniczny mechanizm różnicowy i dodatkowe 40 KM. Topowa odmiana miała pod maską 5-litrową widlastą „ósemkę” o mocy 495 KM. Standardowo napędzane były tylne koła, ale można także domówić napęd na 4 koła. Za przeniesienie momentu obrotowego odpowiadać mogła zarówna skrzynia manualna o 6 przełożeniach jak i 8-stopniowy automat.

Natomiast w 2016 roku zadebiutowała odmiana SVR z która mieliśmy okazje obcować. Model z jednostką V8 rozwija teraz 550 KM i został oznaczony literą R. Wspomniany wcześniej model SVR był napędzany 5-litrową V8 wzmocnioną do 575 KM.

Wiele elementów zostało wykonanych z lżejszych i bardziej innowacyjnych materiałów – np. tytanowy układ wydechowy czy kute, aluminiowe felgi, a gdy zamówimy tylny spojler wykonany z włókna węglowego, nasz F-Type rozpędzi się do 322 km/h. Pierwszą „setkę” natomiast, ujrzymy na zegarach już po niecałych 4 sekundach. 

Przy takich osiągach pytaniem, które często pada jest „jak najlepiej zabezpieczyć samochód”? Oczywiście, jedynym sensownym rozwiązaniem jest zabezpieczenie bezbarwną folia PPF – w tym wypadku XPEL Ultimate Plus. Dosłownie każdy element został nią zabezpieczony.  Na felgi nałożyliśmy powłokę ceramiczna Gtechniq Serum ULTRA. Zaimpregnowaliśmy całe wnętrze oraz położyliśmy na szyby powłokę hydrofobową.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę