Fiat 126p, popularny „maluch” jest legendą polskiej motoryzacji który na dobre zmotoryzował Polskę Ludową. W porównaniu do dużej i drogiej Warszawy oraz ciągle psującej się Syreny, 126p miał spełniać wszystkie podstawowe potrzeby rodziny.

Jego produkcja odbywała się w Tychach i Bielsku-Białej, pod okiem FSM. W 1971 roku doszło do podpisania umowy licencyjnej z Włochami, a 2 lata później fabrykę opuściły pierwsze egzemplarze złożone z włoskich części. Niczym w najlepszych superautach, silnik w 126p zamontowany był z tyłu i napędzał tylne koła.

W 1993 roku fabryka wyprodukowała egzemplarz nr 3 000 000. Krajobraz polskich dróg składał się w zdecydowanej większości z Fiatów 126p. W 1994 roku kolejny raz zmodernizowano malucha. Wersja el otrzymała nowe wnętrze (zaadaptowane z Cinquecento), a nadwozie zyskało bardziej nowoczesne rysy. 2 lata później, gdy po raz kolejny dokonano zmian, a układ wydechowy został wyposażony w katalizator spalin, auto zostało oficjalnie nazwane „Maluch”.

Finalną edycją był „Happy End” – 500 żółtych i 500 czerwonych 126p. W 2000 roku zakończono produkcję Fiata 126p, a polskie fabryki opuściło nieco ponad 3,3 mln egzemplarzy. Jego następcą był Cinquecento, który był produkowany na równi z maluchem od 1991 roku.

Tyle z historii tego, jakże ważnego samochodu dla Polskiej motoryzacji, teraz przejdźmy do równie ważnej kwestii jaką jest zabezpieczenie złotej folii, która pokrywa samochód naszego specjalnego gościa.  Ten Maluszek każdego dnia udaje się w inne miejsca Polski, aby Filip mógł realizować kolejne nagrania.

Do tej pory w maluchu gościło mnóstwo polskich gwiazd takich jak: Sławomir Peszko, Adam Korancki, Robert Gryn, Hubert Urbański, Mateusz Borek, Friz, Rezi, Zachar-OFF, Krzysztof Hołowczyc, Budda, Tom Hanks, Robert Makłowicz, Sobota, Gromee, Tede, Margaret, Patryk Mikiciuk, Barbara Kurdej-Szatan, Ewa Farna, Natalia Szreder, Lil Masti, Rafał Sonik i wiele innych.

Z Filipem ustaliliśmy, że największą bolączką są zarysowania i przetarcia, więc postanowiliśmy wymienić uszkodzone elementy i zabezpieczyć złota folie, bezbarwną PPF. Wyczyściliśmy komorę silnika, zaimpregnowaliśmy wnętrze oraz pokryliśmy felgi powłoką ceramiczna.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę