GLC 63 S to najpotężniejszy samochód w swojej klasie, z monstrualnym silnikiem V8 i osiągami, które zawstydzą supersportowe samochody.

Mercedes jako pierwszy z producentów, już w 1999 roku zauważył potrzebę skonstruowania SUV’a z wybitnie sportowym silnikiem. W ten sposób powstał ML55 AMG (dzisiejszy odpowiednik GLE63), który zapoczątkował erę budowania „wyczynowych” samochodów o podwyższonym nadwoziu. Sukces okazał się na tyle duży, że nie tylko powiększyła się gama oferowanych SUV’ów, ale do grona tych najmocniejszych dołączył właśnie kompaktowy model GLC.

W wydaniu 63 S dysponuje on potężnym silnikiem 4.0 V8 o mocy 510 KM, co czyni go najmocniejszym samochodem w tym segmencie i jedynym z silnikiem o 8 cylindrach. Co więcej, jest praktycznie bezkonkurencyjny. Audi i BMW oferują swoje model SQ5 i X3/X4 z silnikami, które ledwie zbliżają się do poziomu 400 KM. Porsche Macan w wydaniu Turbo ma ich równe 400, a z dodatkowym pakietem Performance 440 KM.

Osiągi wyczynowego SUV’a od Mercedesa nie pozostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z samochodem sportowym.

3.8 sekundy ze startu zatrzymanego do 100 km/h i prędkość maksymalna 250 km/h lub 280 km/h z dodatkowym pakietem. Realnym konkurentem AMG GLC 63 S jest praktycznie tylko Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, który dysponuje silnikiem także o mocy 510 KM, ale „tylko” 2.9 litra pojemności i podobnie jak wyżej wymienieni rywale, 6-cylindrami.

GLC w topowym wydaniu od AMG najłatwiej rozpoznać po nowym grillu Panamericana. Docelowo stanie się on symbolem najmocniejszych modeli z gamy AMG W prezentowanej odmianie „s” aż 510 KM. Napęd przekazywany jest na tylną oś poprzez 9-biegową skrzynię AMG Speedshift MCT, a w razie jej uślizgu błyskawicznie dołączany jest również napęd przedni.

Klient zdecydował się na zabezpieczenie dosłownie całego samochodu, ale dla odmiany aspektu wizualnego wybrał mrożącą folie PPF, aby uzyskać efekt „lakieru matowego”. Jak zawsze u nas przy wyborze największego pakietu zabezpieczenia, klient otrzymał całkowite zabezpieczenie pozostałych elementów powłokami renomowanej firmy Gtechniq. Folia której użyliśmy to oczywiście Xpel Stealth posiadająca, aż 10 letnia gwarancje.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę