Ferrari California T czyli zupełnie nowa odmiana Ferrari California.

Pod maską poliftowej Californii znajdziemy silnik V8 o pojemności 3,9 litra wspomagany turbosprężarką. W tym przypadku moc została podniesiona do imponujących 560 KM osiąganych przy 7500 obr./min. Moment obrotowy wylądował na poziomie 755 Nm. Osiągi są świetne – przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,6 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 316 km/h.

Jednak to nie miażdżące osiągi na autostradzie, a talent na zakrętach powinien być domeną prawdziwego Ferrari. Tak jest i tym razem, choć nie do końca w odpowiadający mi sposób. Tu najbardziej widać chęć zatrzymania przystępnego charakteru, ściągającego do marki nowych klientów, którzy niekoniecznie mają pojęcie o prowadzeniu wozu sportowego. California T ma dla nich tę gigantyczną zaletę, że mogą się w nim rajcować szybką jazdą mając pewność, że nie zrobią sobie krzywdy.

Ferrari to absolutna światowa czołówka jakości materiałów i ich spasowania.

Nowy silnik jest sporo lżejszy i obniża środek ciężkości całego samochodu, przez co stał się on jeszcze bardziej neutralny w prowadzeniu. Choćbym nie wiem, jak próbował, T nie da się wyprowadzić całkowicie z równowagi – jest przyczepne.

Jest to już samochód, który można normalnie kupić i eksploatować na naszych drogach przez 365 dni w roku, nadając jednak każdemu jednemu z nich trochę przyjemności i wyjątkowości. Nie ma przecież sposobu, by zasiadając za sterami Ferrari nawet podczas wykonywania codziennych czynności nie pojawił się uśmiech i nie podskoczyło tętno.

Właściciel tego egzemplarza zwrócił się do nas w celu doprowadzenia samochodu do idealnego „salonowego” stanu.

Wykonaliśmy wieloetapową korektę lakieru, wyczyściliśmy aksamitną skórę, a następnie wypraliśmy wszystkie elementy materiałowe oraz zaimpregnowaliśmy każdy możliwy materiał. Na lakier nałożyliśmy wosk Swissvax, zabezpieczyliśmy felgi powłoka ceramiczna oraz zaimpregnowaliśmy wszystkie plastiki zewnętrzne. Bezbarwną folia PPF pokryliśmy reflektory oraz najbardziej narażone elementy samochodu.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę