Motocykl narodził się ze współpracy dwóch prestiżowych marek- Ducati i Lamborghini, których fabryki zlokalizowane są w odległości zaledwie 20 kilometrów od siebie.

Inżynierowie inspirowali się najmocniejszym modelem w historii Lamborghini- Sián FKP 37. W motocyklu pojawia się kilka nawiązań do stylistyki auta, jak np. sześciokątne końcówki układu wydechowego. Natomiast styl Ducati przejawia się między innymi dzięki wykorzystaniu specjalnego lakieru i wzoru felg.

Sercem Diavela jest dwucylindrowy silnik Testastretta DVT o pojemności 1262 cm3. Rozwija on maksymalnie 162 KM i 129 Nm. Krzywa momentu obrotowego jest wypłaszczona od niskich obrotów, co zapewnia żywiołową reakcję na odkręcenie manetki. Jednostka współpracuje z sześciobiegową skrzynią, a zaawansowana elektronika zapewnia zarówno wysoką wydajność, jak i maksymalne bezpieczeństwo.

Motocykl został też wyposażony w regulowane zawieszenie Öhlins, a także układ hamulcowy Brembo z tarczami o średnicy 320 mm z przodu i 265 mm z tyłu.

Diavel Lamborghini schudł o około 3 kilogramy względem dwóch pozostałych wersji i teraz waży 246 kg z paliwem. Wspólne dzieło Ducati i Lamborghini wyprodukowano w limitowanej liczbie sztuk.

Każdy z unikatowych 630 egzemplarzy Diavela otrzymał swój indywidualny numer seryjny. Ten, kto zdecyduje się na Ducati Diavel 1260 Lamborghini może też dokupić do kompletu zaprojektowany przez Centro Stile Ducati kask z grafikami, w kolorze pasującym do motocykla.

Prezentowany egzemplarz, ze względu na swą unikatową wartość, będzie służył właścicielowi za element wystroju wnętrza biura, wraz z unikalnym kaskiem.

My postaraliśmy się o całkowite zabezpieczenie tego dzieła sztuki. Okleiliśmy każdy możliwy element bezbarwną folią Xpel Ultimate Plus, z wyciętych komputerowo wykrojników. Natomiast pozostałe elementy zabezpieczyliśmy powłoką ceramiczną. Siedzisko również zostało zaimpregnowane topowymi produktami firmy Gtechniq.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę