Właściciel prezentowanego Ferrari powiedział nam w luźnej rozmowie, że największym minusem jazdy samochodem tej marki jest kompletny brak „niezauważalności”. Ludzie potrafią wyskoczyć przed maskę, aby zrobić sobie fotkę.

No dobra, ale chyba nikt nie kupuje sobie krwisto czerwonego Ferrari po to, żeby wtopić się w tłum 🙂 Model Ferrari który widzicie to 488 GTB. Surowe oznaczenie „488” pochodzi od pojemności sześciennej każdego z 8 cylindrów, natomiast GTB oznacza wersję nadwozia Coupe. 488 jest następcą Italii, której zawdzięcza kształt karoserii. Jej karoseria została przeprojektowana a nie stworzona od nowa.

Nowy model jako pierwszy otrzymał 2 turbosprężarki pozwalające wygenerować rekordowe na tamten moment dla Ferrari 170 koni mechanicznych z każdego litra pojemności. 670 koni przy stosunkowo niewielkiej masie 1370 kilogramów pozwala dosłownie katapultować samochód od 0 do 100 w zaledwie 3s., a rozpędzanie kończy dopiero na 330 km/h

Ferrari rozpieszcza właściwie każdym momentem obcowania z nim.

Ten samochód w każdym detali stanowi dzieło motoryzacyjnej sztuki przez lata niedoścignione przez cały świat. Zarówno linia karoserii jak i surowe, sportowe wnętrze nie dają cienia wątpliwości, że masz do czynienia z pojazdem wyjątkowym i zarezerwowanym tylko dla wybranych. 

Prezentowany egzemplarz, trafił do nas już oklejony wcześniej. Musimy z całą szczerością przyznać oklejony w pełni profesjonalnie i zgodnie ze sztuką. Zakres poprzedniego oklejenia obejmował potocznie dla nas zwane „bikini” czyli nic innego jak przednią część maski i błotników. Rozwiązanie choć ekonomiczniejsze niż zabezpieczenie pełnych elementów ma sporą wadę, szczególnie dla samochodów o których wcześniej wspomnieliśmy, że mają stanowić dzieło sztuki i wzór do naśladowania. 

Padła decyzja na bezpiecznie usunięcie starej folii i ponowną aplikację bardziej estetycznej wersji „full front” obejmującej pełne błotniki i pełną maskę, a także przedni zderzak z lampami. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać połączenie najskuteczniejszej ochrony przed uderzeniami kamieni przy szybkiej jeździe i zupełnego braku zmiany wyglądu. Bardzo słusznie. W końcu prędkość to drugie imię Ferrari, a lakiery tego producenta choć piękne, są wyjątkowo delikatne.

Wykonane usługi

Podsumowanie

W ramach tej realizacji wykonaliśmy między innymi następujące usługi:

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę