Hybrydowy napęd Panamery Sport Turismo składa się z 6-cylindrowego silnika benzynowego 2.9 biturbo oraz motoru elektrycznego. Łącznie układ generuje 462 KM, czyli o 132 KM więcej, niż odmiana z napędem benzynowym.

Taki zastrzyk mocy przekłada się na poprawę dynamiki i elastyczności. Już na sprincie do „setki” hybryda z pakietem Sport Chrono urywa 0,7 s, osiągając tę prędkość w 4,6 s, a maksymalnie może pędzić nawet 275 km/h, czyli o 16 km/h szybciej.

Reakcje na gaz są natychmiastowe i towarzyszy im przyjemne uczucie wciskania w fotel. Ośmiobiegowa i dwusprzęgłowa skrzynia działa niemal bezbłędnie, zwłaszcza w trybie Sport Plus, kiedy zmiany przełożeń odbywają się w akompaniamencie soczystego burczenia z wydechu.

Porsche Panamera 4 Sport Turismo wnętrze

Porsche, na zasilaniu elektrycznym obiecuje zasięg do 51 km. Baterie magazynujące energię w aucie mają 14,1 kWh i można je ładować w czasie jazdy, za pomocą trybu E-Charge lub rekuperacji. Auto można również zasilać za pomocą zwykłego gniazdka o mocy 230 V. W efekcie można niemalże do zera ograniczyć korzystanie z silnika spalinowego.

Jak to jest możliwe? Wystarczy naładować baterię przed wyjazdem i po nim (pod warunkiem, że trasa dojazdu nie przekracza 30 km) i tak za każdym razem. Dzięki temu Panamera Sport Turismo E-Hybrid nie będzie zużywać ani kropli paliwa i emitować spalin. Ładowanie baterii ze zwykłego gniazdka trwa maksymalnie 6 godzin, a przy wykorzystaniu stacji szybkiego ładowania można go skrócić nawet o połowę.

Porsche ma do wyboru kilka trybów pracy układu. Poza wspomnianym już Sport Plusem, posiada także wersję Sport, Hybrid Auto oraz E-Power. Trudno nie zauważyć, że w tej ostatniej opcji auto porusza się w całkowitej ciszy, wykorzystując tylko motor elektryczny, a przyspieszenie do „setki” zajmuje niespełna 6 s.

Kilka słów o zabezpieczeniu i zmianie stylistycznej.

Cały samochód został zabezpieczony folia Xpel Stealth, która powoduje efekt zmrożenia. ak przy każdym zabezpieczeniu całkowitym samochodu folią klient otrzymał od nas wszystkie możliwe powłoki z zewnątrz oraz impregnacje wnętrza. Naszym zdaniem efekt końcowy po prostu powala! A Wy co o tym sądzicie?

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę