Odtwórz film Czas trwania: 4:04

Samodzielne zabezpieczenie reflektorów folią

W naszym materiale pokazujemy krok po kroku jak we własnym zakresie poprawnie zabezpieczyć lampy samochodu.

Zobacz wszystkie poradniki

Jak zabezpieczyć reflektory w samochodzie folią bezbarwną?

Reflektory każdego współczesnego samochodu produkowane są z delikatnego tworzywa sztucznego. Wyjątkowo podatnego na powstawanie zarysowań, wypiaskowanie od drobnych kamyczków czy odpryski od tych większych.

Po zaledwie kilku miesiącach użytkowania, lampy nowego samochodu noszą szpecące ślady od szybkiej jazdy, przecierania ściągaczką na stacji benzynowej lub odśnieżania w okresie zimowym.

Pożółkłe, zmatowione reflektory nie tylko psują wygląd całego samochodu, ale co gorsza mają wpływ na jakość oświetlenia i nasze bezpieczeństwo.

Czy jest skuteczna metoda zabezpieczenia reflektorów nie mająca najmniejszego wpływu na ich działanie?

Na dzień dzisiejszy jedyną, na prawdę skuteczną metodą jest pokrycie reflektorów grubą i elastyczną folią bezbarwną. Poprawnie zaaplikowana folia nie ma żadnego wpływu na wygląd samochodu, a zdjęta nawet po kilku latach intensywnego użytkowania zapewni stan reflektorów jak w dniu odbioru z salonu.

Chyba, że jednak oczekujesz delikatnej zmiany wyglądu Twojej fury, nadania jej pazurka który wyróżni ją z tłumu? Zastosuj jedną z przyciemniających folii poliuretanowych. Zasada działania jest dokładnie taka sama. Czy to, aby na pewno legalne? Nie zupełnie, ale mimo to przyciemnienie lamp jest bardzo popularne.

Aplikacja folii bezbarwnej pozornie może wydawać się łatwą czynnością, jednak w praktyce wymaga wiele doświadczenia, sumienności i cierpliwości. W przypadku większości samochodów, najprostszym a dodatkowo najistotniejszym elementem wartym zabezpieczenia folią bezbarwną są właśnie reflektory.

W naszym materiale pokazujemy krok po kroku jak we własnym zakresie poprawnie zabezpieczyć lampy Twojego samochodu. Najbardziej profesjonalną metodą, z użyciem wyciętych na ploterze komputerowych szablonów. Bez rozbierania karoserii oraz bez wątpliwie bezpiecznego docinania folii na samochodzie.

Narzędzia potrzebne do wykonania swojego pierwszego wrappingu, będą kosztowały góra kilkadziesiąt złotych lub przy odrobinie szczęścia większość z nich masz już w domu.

Satysfakcja z wykonania pożytecznego dzieła własnymi rękami – bezcenna!

Pamiętaj:

  • Nie spiesz się
  • Wykonuj poszczególne kroki sumiennie
  • Jeśli zerwiesz folię niezwłocznie po naklejeniu – zawsze możesz zacząć od początku

Masz jakieś pytania? – pisz śmiało!

Zobacz pozostałe poradniki

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę