Wersja VZ5 to wyjątkowa odmiana Formentora, która pod maską skrywa 2,5-litrowy, turbodoładowany silnik wyjęty wprost z Audi RS3 i RSQ3.
Cupra Formentor, sygnowana skrótem VZ, (od słowa „Veloz”, z hiszp. „szybki”), ma zapewnić wyjątkowe wrażenia najbardziej wymagającym fanom dynamicznej jazdy. VZ5 powstał we współpracy z Audi i tu właśnie kryje się cała magia tej odmiany – pięciocylindrowy silnik 2.5 TFSI.
Samochód oferuje 390 KM i 480 Nm, a sprint do „setki” zajmuje mu 4,2 s. Osiągi są więc imponujące i stawiają auto wśród najlepszych z hot hatchy.
Cupra Formentor VZ5 może się pochwalić wyjątkowością, która dla wielu jest argumentem nie do podważenia. Na cały świat powstanie 7 tys. egzemplarzy, z czego 999 będzie w unikalnym kolorze Taiga Grey.

Dbałość o szczegóły wysuwa się w tym przypadku na pierwszy plan. Składanie motoru w fabryce odbywa się ręcznie, a podejmują się tego profesjonaliści, którzy przez lata pracowali przy projektach innych silników. Jednostka napędowa modelu Cupra VZ5 Formentor składa się z 500 części, a do ich odpowiedniego połączenia potrzeba około 40 osób. Codziennie w fabryce produkowanych jest tylko 77 silników. Limitowana edycja VZ5 Formentor obejmuje 7000 sztuk na cały świat. Marka dąży do pełnej elektryfikacji swoich samochodów do 2030 roku, więc jest to mocny akcent na prawdopodobny koniec ery silników spalinowych.

Ten egzemplarz został zamówiony w kolorze Midnight Black, co naszym zdaniem idealnie łączy się z złotymi wstawkami.

Na zlecenie Pana Grzegorza dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy możliwy element zabezpieczyć folią tak aby było to nie widoczne (metodą seamless). Oczywiście folią zabezpieczone zostały wszystkie elementy z zewnątrz, dekory wnętrza ekrany, zegary. Na folię nałożyliśmy powłokę elastomerową do folii PPF od Titan Coatings, felgi zostały pokryte dedykowaną powłoką od Gtechniq, na szyby położyliśmy najmocniejszą powłokę hydrofobową od Gtechniq i oczywiście zaimpregnowaliśmy skórę, dywaniki welurowe i podłogi.

 

A Ty jaki pakiet wybierzesz dla swojego samochodu ?

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę