Odtwórz film Czas trwania: 4:39

Poprawne i bezpieczne mycie samochodu

Obejrzyj nasz poradnik i dowiedz się, jak samodzielnie umyć samochód, by uniknąć najczęstszych błędów.

Zobacz wszystkie poradniki

Samodzielne mycie samochodu

Kiedy słyszymy „zarysowania lakieru” najczęściej pierwsze na myśl przychodzą nam głębokie ubytki do podkładu, przeważnie powstałe w wyniku otarcia parkingowego lub ingerencji ostrego przedmiotu. Na tego typu zarysowania zazwyczaj nie mamy wpływu. Są wynikiem nieoczekiwanego wypadku lub aktu wandalizmu.

Zarysowania lakieru, których jest bezdyskusyjnie najwięcej i mają największy wpływ na ogólną prezencje karoserii to defekty powstałe w skutek niewłaściwej pielęgnacji samochodu. Na ten rodzaj zarysowań zdecydowanie mamy wpływ i właśnie od tej czynności w największym stopniu zależy jak długo lakier naszego samochodu pozostanie piękny i błyszczący. Co za tym idzie będzie cieszył nasze oko swoim wyglądem i był powodem do dumy.

Oprócz powstawania zarysowań, niepoprawne mycie może całkowicie usunąć lub skrócić żywotność popularnych dzisiaj wosków czy powłok ochronnych. W tym przypadku największy wpływ ma nieuzasadnione zastosowanie agresywnej chemii, która w najgorszym wypadku może trwale uszkodzić nie tylko zabezpieczenie lakieru, ale również uszczelki i elementy chromowane naszego samochodu.

 

Czy zatem bezpieczne mycie samochodu wymaga przeznaczenia ogromnej sumy pieniędzy na profesjonalne kosmetyki oraz poświęcenia całej niedzieli? Absolutnie nie!

Zestaw potrzebnych kosmetyków i akcesoriów zazwyczaj mieści się w kwocie 200 zł i z powodzeniem wystarcza na 2-3 lata pielęgnacji jednego samochodu.

Czy potrzebujemy całego dnia, aby samochód był dobrze umyty?

Oczywiście w kwestii pielęgnacji czy popularnego dzisiaj detailingu właściwie nie ma górnej granicy czasowej. Gdy złapiemy bakcyla, nasz samochód nigdy nie będzie w naszych oczach na prawdę perfekcyjnie czysty. Nie dajmy się jednak zwariować!

Bieżące, regularne mycie ręczne powinno zająć około godzinę czasu. Pod warunkiem, że drugiej godziny nie zajmuje nam szukanie i podłączanie wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Krótki filmik, który oglądasz prezentuje najważniejsze zasady poprawnego, a co za tym idzie bezpiecznego i efektownego mycia ręcznego. Tworząc materiał staraliśmy się zamieścić absolutnie podstawowe kroki, których powinieneś przestrzegać, aby nie narobić bałaganu na pięknym lakierze swoich czterech kółek!

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania – śmiało pisz do nas.

Zobacz pozostałe poradniki

Konfigurator usługi

Skonfiguruj swoją usługę car detailingu i zabezpieczenia lakieru w kilku prostych krokach. Po ukończeniu procesu konfiguracji możesz wysłać zgłoszenie rezerwacji terminu.

Skonfiguruj usługę