Poprawne i bezpieczne mycie samochodu
Obejrzyj nasz poradnik i dowiedz się, jak samodzielnie umyć samochód, by uniknąć najczęstszych błędów.
Samodzielne mycie samochodu
Kiedy słyszymy „zarysowania lakieru” najczęściej pierwsze na myśl przychodzą nam głębokie ubytki do podkładu, przeważnie powstałe w wyniku otarcia parkingowego lub ingerencji ostrego przedmiotu. Na tego typu zarysowania zazwyczaj nie mamy wpływu. Są wynikiem nieoczekiwanego wypadku lub aktu wandalizmu.
Zarysowania lakieru, których jest bezdyskusyjnie najwięcej i mają największy wpływ na ogólną prezencje karoserii to defekty powstałe w skutek niewłaściwej pielęgnacji samochodu. Na ten rodzaj zarysowań zdecydowanie mamy wpływ i właśnie od tej czynności w największym stopniu zależy jak długo lakier naszego samochodu pozostanie piękny i błyszczący. Co za tym idzie będzie cieszył nasze oko swoim wyglądem i był powodem do dumy.
Oprócz powstawania zarysowań, niepoprawne mycie może całkowicie usunąć lub skrócić żywotność popularnych dzisiaj wosków czy powłok ochronnych. W tym przypadku największy wpływ ma nieuzasadnione zastosowanie agresywnej chemii, która w najgorszym wypadku może trwale uszkodzić nie tylko zabezpieczenie lakieru, ale również uszczelki i elementy chromowane naszego samochodu.
Czy zatem bezpieczne mycie samochodu wymaga przeznaczenia ogromnej sumy pieniędzy na profesjonalne kosmetyki oraz poświęcenia całej niedzieli? Absolutnie nie!
Zestaw potrzebnych kosmetyków i akcesoriów zazwyczaj mieści się w kwocie 200 zł i z powodzeniem wystarcza na 2-3 lata pielęgnacji jednego samochodu.
Czy potrzebujemy całego dnia, aby samochód był dobrze umyty?
Oczywiście w kwestii pielęgnacji czy popularnego dzisiaj detailingu właściwie nie ma górnej granicy czasowej. Gdy złapiemy bakcyla, nasz samochód nigdy nie będzie w naszych oczach na prawdę perfekcyjnie czysty. Nie dajmy się jednak zwariować!
Bieżące, regularne mycie ręczne powinno zająć około godzinę czasu. Pod warunkiem, że drugiej godziny nie zajmuje nam szukanie i podłączanie wszystkich potrzebnych akcesoriów.
Krótki filmik, który oglądasz prezentuje najważniejsze zasady poprawnego, a co za tym idzie bezpiecznego i efektownego mycia ręcznego. Tworząc materiał staraliśmy się zamieścić absolutnie podstawowe kroki, których powinieneś przestrzegać, aby nie narobić bałaganu na pięknym lakierze swoich czterech kółek!
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania – śmiało pisz do nas.
Zobacz pozostałe poradniki